VÝSADKOVÉ PADÁKY

Výsadkové padáky TP-2Z sú výsledkom spojenia najnovších poznatkov aerodynamiky , konštrukcie padákovej techniky a mnohoročných skúseností s výsadkovými operáciami v praxi.

Dve veľkosti hlavných orientovateľných padákov 34ft a 38ft spolu s hlavným riaditeľným 35ft padákom a záložným padákom RTP-26Z vytvárajú zostavu, ktorá pokryje všetky taktické požiadavky výsadkových jednotiek jedným systémom.

Systém TP-2Z je možné použiť od tréningových zoskokov cez masívne výsadky až po zoskoky menších jednotiek vyžadujúce presné pristátie na obmedzenom priestore. Spoločný postroj s obalom a jeden záložný padák uľahčujú podporu a servis.

 
Výsadkové padáky - obr.5
 
 

Orientovateľné padáky 38ft a 34ft boli vyvíjané s dôrazom na rýchle a konzistentné otváranie s postupným a pohodlným znížením pádovej rýchlosti.

Oscilácia pri otváraní a klesaní je výrazne znížená štyrmi symetrickými oknami v kopule padáku. Jemnejším pristátiam napomáha vylúčenie samogenerovania horizontálnej rýchlosti.

Dva riadiace kolíky umožňujú parašutistovi orientáciu padáku okolo jeho vertikálnej osy bez horizontálneho posunu, čo zabraňuje kolíziám vo vzduchu počas hromadných výsadkov.

Užívateľ systému TP-2Z si môže vybrať z dvoch typov uzatvárania obalu: Prvý typ – klasické štyri chlopne s lemovkou. Druhý typ – vertikálne zatváranie s Velcro zabezpečuje „čistejší“ vzhľad.

Výsadkové padáky - obr6

Záložný padák RTP-26Z obsahuje najnovšie technické a bezpečnostné poznatky nielen v jeho dizajne ale aj v konštrukcii.

Vysoká kvalita použitého materiálu a väčšia veľkosť v porovnaní s inými štandardnými záložnými padákmi výrazne zvýšila bezpečnosť parašutistov.

Padáky TP-2Z sú zavedené v armádach členských krajín NATO a majú pridelené NSN.
Na požiadanie Vám zašleme dokumentáciu a detailné špecifikácie.

Výsadkové padáky obr7 Výsadkové padáky obr8 Výsadkové padáky obr9 Výsadkové padáky obr10